Tipy na výlety

ZRÚCANINA HRADU TEMATÍN

AUTOM NA BEZOVEC A PEŠO NA HRAD (dĺžka cesty je 4 km, cca 50 minút, prevýšenie -20 m)

ZOO Farma Modrová

Nájdete tu hospodárske zvieratá c hované na Novom Zélande, klokany, bizóna, lamu, ťavu. Časť areálu je venovaná filmovej adaptácii ságy Pán Prsteňov. Vzdialenosť od Bezovca 8,8 km.

SKI Bezovec

Lyžiarske stredisko Bezovec sa nachádza v pohorí Považský Inovec ležiace v nadmorskej výške 748 m n.m. K dispozícii sú štyri technicky zasnežované zjazdové trate a dve čiastočne zasnežované trate s rôznou náročnosťou.

Bojná ZOO

autom z Bezovca (dĺžka cesty 39 km, cca 45 minút)
Kratšia trasa cez Novú Lehotu – Dolina cez Podhradie

TOPOLČIANSKY HRAD - cyklotrasa

– z rekreačného strediska Bezovec po zeleno značenom turistickom chodníku /5128/, cez obec Nová Lehota a dolinou Bojnianky po spevnenej ceste na Topoľčiansky hrad.
– autom až pod hrad, odtiaľ pešo asi 5 min., pešo z obce Podhradie po modrej a zelenej značke asi 15 min

HRAD BECKOV

Hrad sa nachádza v okrese Nové Mesto nad Váhom v strednom Považí. Dobrá využiteľnosť cyklotrás. Vzdialenosť od Bezovca 28,4 km.
(dĺžka cesty 28 km, cca 28 minút)

PODOLIE – Park miniatúr

Modely dobových rekonštrukcií slovenských hradov a pamiatkových objektov sú postavené v mierke 1:50. (dĺžka cesty 26,3 km, smer Nové Mesto nad Váhom, odbočiť v obci Horná Streda, smer Pobedim, cca 30 minút)

ČACHTICKÝ HRAD

Zrúcanina hradu z 13. storočia, ktorý preslávila grófka Alžbeta Báthoriová. (Dĺžka cesty od Bezovca 32,1 km, cca 36 minút) dbočiť v obci Horná Streda a pokračovať smer Pobedim

TRENČIANSKY HRAD

dominanta mesta Trenčín aj celého Považia. Spolu so Spišským hradom a s hradom Devín patrí medzi najrozsiahlejšie hrady v Európe. (dĺžka cesty 47 km, cca 40 minút)

Kúpeľné mesto PIEŠŤANY

– Okružná jazda na vláčiku Piešťanský expres
– Plavba loďou okolo Sĺňavy
– Vodnolyžiarsky vlek Ratnovská zátoka
(dĺžka cesty 24 km, cca 27 minút)

Napíšte nám Zavolajte nám